Borba i na kraju crno bijeli osmjesi

Partizan

Partizan pobjedom završio ligaški dio Evrolige. Slijedi plej of i dueli sa Real Madridom.

Partizan je pred svojim navijačima pobijedio Panatinaikos 83:81 upisao 20. pobjedu i tako najavio pohod na fajnal for Evrolige.

Pobjedu Partizanu obezbijedio je Džejms Naneli trojkom na 32 sekunde do kraja. Imao je Panatinaikos posljednji napad, ali Ponitka nije pogodio za produžetak.

Nisu najbolje odigrali crno bijeli prvo poluvrijeme. Imao je Panatinaikos i 18 poena prednosti. Onda su se probudili Panter koji je postigao tri trojke i Avramović, te su napravili seriju 10:0. Na poluvremenu je gostujući tim imao šest poena prednosti.

U drugom poluvremenu domaći tim j veći dio bio u zaostaku. Uspjeli su u finišu da dođu i do vođstva, koje je panatinaikos vratio. Onda ključni poeni odnosno trojka Nanelija i to je pobjeda pred puno Arenom.

Sjajan meč odigrao je Dante Egzum, koji je psotigao 18 poena, Kevin Panter je ubacio poen manje, Aleksa Avramović je dao 14. Na drugoj strani Dvejn Bejkon 19.