Srbija nije uspjela u Grčkoj, ali ima šanse

Srbija

Srbija nije uspjela kolo prije kraja kvalifikacija da izbori plasman na Svjetsko prvenstvo. Treba im pobjeda kući protiv Velike Britanije.

Košarkaši Srbije su u pretposljednjem kolu kvalifikacija izgubili od Grčke u gostima 97:92 (8:15,22:24,25:23, 17:12) i tako će plasman na Mundobasket tražiti u posljednjem kolu protiv Velike Britanije u Beogradu 27. februara.

Može Srbija i večeras do Mundobasketa ukoliko Velika Britanije pobijedi Belgiju.

Srbija je vodila od početka i kontrolisala igru i rezultat. na poluvremenu su imali devet poena prednosti, a u trećoj četvrtini su otišli i na dvocifrenu razliku. Pred odlučujućih 10 minuta tim Svetislava Pešića je vodio 62:56.

U posljednoj četvrtini domaći tim je uspio da priđe na četiri poena zaostatka 65:63, a potom i na 67:68, a nakon poena Čugkaza i da povedu 69:68, a onda je pogodio i Moraitis za 71:68 i selektor Srbije je morao da reaguje taj autom. Jaramaz je trojkom izjednačio na 71:71. Onda Milutinov veže četiri poena i Srbija je povela 73:75. Poslije je meč ušao u neizvjesnu završnicu. Imala je Srbije posljednji napad, ali nije pogodio Jaramaz.

U dodatnih pet minuta Grčka dolazi do pobjede.

U pobjedničkom timu Nikos Rogkavopulos 28, Dimitris Moraitis 23. Na drugoj strani Nikola Milutinov najbolji sa 24, Dejan Davidovac je dao 11, a Dušan Ristić 10 poena.