Seriji poraza došao kraj

partizan

Košarkaši Partizana pobijedili su Anadolu Efes u 14. kolu Evrolige.

Crno bijeli su pred svojim navijačima pobijedili aktuelnog šampiona Evrolige sa  82:79 (14:10, 14:27, 25:17, 29:25).

Parni valjak je savladao aktuelnog šampiona Evrope i tako stigao do pete pobjede u ovogodišnjem izdanju Evrolige. Crno-bijeli su u Štark areni odigrali još jednu neizvjesnu završnicu ove sezone u kojoj su poeni Džejmsa Nanelija i Kevna Pantera odlučili konačan ishod meča.

Veoma tvrdu prvu četvrtinu, Partizan je riješio u svoju korist sa 14:10, da bi gosti u drugoj dionici došli do preokreta devet poena prednosti na polovini susreta. Ipak, korak po korak, crno-bijeli su u drugom poluvremenu stizali prednost Efesa, da bi na kraju uspjeli da prelome meč i steknu +4 nakon trojke Džejmsa Nanelija. Vraćali su se gosti, prišli na -1 poslije trojke Mbajea, ali je kapiten Panter sa linije slobodnih bacanja postavio konačnih 82:79. Tri sekunde prije kraja, gosti su pokušali da izvedu brz napad preko cijelog terena, ali je Naneli ukrao loptu za potvrdu trijumfa crno-bijelih.