EP: Juniori Srbije u polufinalu

Juniorska reprezentacija Srbije igraće u polufinalu Evropskog prvenstva. Automatski obezbijedili Svjetsko prvenstvo za igrače do 19 godina.

Srbija je u četvrtfinalu bila bolja od Izraela 62:68 (20:15, 19:7, 11:22, 12:24) i u polufinalu idu na Španiju.

Kako je utakmica krenula, nije djelovalo dobro za srpski tim. Izrael je bio mnogo konkretniji. Posebno se to odnosi na drugi period u kome je sveo prtivnika na samo sedam poena i veliki odmor dočekao sa kapitalom od 17 poena (39:22).

Iako su mnogi pomislili da je utakmica bila gotova, nije bila. Čak ni kada je u 27. minutu Izreal je vodio 13 poena (46:33). U dvocifrenom minusu košarkaši Srbije su bili i minut i po prije kraja trećeg perioda (50:40). Međutim, ništa to nije ih pokolebalo. Do kraja ovog dijela igre sveli su prednost rivala na šest poena (50:44). I lagano krenuli ka pobjedi.

Pokrenuo ih je kapiten Milijašević, poenima, ukradenom loptom, pa asistencijom ka Ristiću koji je pogodio za samo minus jedan – 53:52. Uskoro je Milenković izjednačio 54:54, da bi dva bacanja Ćurčića donijela Srbiji i prednost – 54:56.

Sve se na terenu okrenulo. Košarkaši Srbije su sada bili ti koji se pitaju, a Izrael ne više tako siguran. Pet brzih poena Milijaševića povisli su prednost na šest poena – 57:63, četiri minuta prije kraja. Bili su to trenuci u kojima su Orlići i definitivno prelomili rezultat. Do kraja su uspjeli da ostanu koncentrisani, da privedu meč kraju, na kraju i proslave veliku pobjedu.

Predvodio ih je Ilija Milijašević sa 16 poena i 8 asistencija. Marko Šarenac je dodao 14 poena uz 11 skokova, Đorđe Ćurčić je dao 13 poena, a Lazar Đoković je dao osam poena uz 14 skokova.

Polufinale je u subotu od 19 časova i 30 minuta.