Majstorica odlučuje o šampionu ABA lige

Partizan – Crvena zvezda 2:2 u finalnoj seriji ABA lige. majstorica u ponedjeljak odlučuje o šampionu.

Crno bijeli su u četvrtom meču serije ubjedljivo pobijedili Crvenu zvezdu 112:84 (35:27,33:16,20:20,24:21).

Partizan je pitanje pobjednika riješio u prvom poluvremenu u kojem su postigli čak 68 poena što je novi rekord ABA lige. Uz to igrali su dobro u odbrani i odigrali najbolje poluvrijeme ove sezone. U nastavku nije bilo opuštanja, domaći tim je u trećoj četvrtini imao i 30 poena 79:49 i do kraja su rutinski odradili posao i izborili majstoricu. najveću prednost domaći tim je imao u posljednjoj četvrtini kada su otišli na čak 34 poena razlike 103:69 poslije trojke Uroša Trifunovića. Poslije tih poena je nepotrebno gestikulisao ka klupi Zvezde i dobio je isključujuću grešku.

U pobjedničkom timu svi igrali su postizali poene. Aleksa Avramović je ubacio 24, Matijas Lesor 19, Jam Madar 12, Alen Smailagić 11 poena. Na drugoj strani Ostin Holins 19, Ognjen Dobrić 16, Stefan Marković 11 poena.