Poraz BiH u Litvaniji

Košarkaši BiH izgubili su od Litvanije u gostima u meču četvrtog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Prije tri dana sjajan otpor BiH u Tuzli selekciji Litvanije. Poslije toga ameterski potezi. Reprezentacija nije trenirala i danas su otputovali sa 10 igrača za Viljnus i logično uslijedio je poraz. Litvanija je slavila pobjedu 77:56 (20:12,14:20,21:12,22:12). Litvanija je bez poraza dok BiH ima polovičan učinak.

Tim Vedrana Bosnića odigrao je korektno prvo poluvrijeme poslije kojeg su imali zaostatak od samo dva poena (34:32). U nastavku druga priča. BiH je u drugom poluvremenu postigla samo 24 poena i poraz je bio neminovan.

U pobjedničkom timu Tomas Dimša 19, Deividas Gaulius 15 poena. Na drugoj strani Edin Atić 12, Amar Gegić i Kenan Kamenjaš po 10 poena.

Litvanija: Velicka 2, Radzevicius 9, Miniotas 8, Girdziunas 8, Sajus 2, Gailius 15, Dimša 19, Butkevičius 6, Birutis 8, Normantas, Ešodas, Cizauskas.

BiH: Atić 12, Gegić 10, Kamenjaš 10, Musa 7, Sulejmanović 7, Penava 5, Vrabac 4, Čampara 1, Sejvić, Lazić.