Promo i Posušje zabilježili domaće pobjede

U subotu odigrana dva meča 17. kola Lige BiH.

Promo je na domaćem terenu pobijedio Radnik 95:93 (28:27,29:23,22:20,16:23). Promo u trećoj četvrtini dolazi do velikih 15 poena prednosti (72:57). Tada se činilo da će domaći doći do lake pobjede. Ipak gosti prave seriju 12:0 i vraćaju utakmicu u egal. Promo je na tri minute do kraja imao (89:81). Bijeljinci sene predaju se i u posljednjem minuti stižu na dva poena zaostatka. Dva puta šalju Getlinga na liniju slobodnih bacanja, a sjajni Amerikanac jedno promašuje i spušta razliku na jedan posjed. Osam sekundi do kraja Radniku treba trojka za produžetak. Lopta ide iskusnom Todiću, a Mulaomerović pravi faul na šutu za tri poena. Prvo bacanje Todić pogađa, a onda, drugo promašuje. Kako je na semaforu stajalo 1,8 sekundi do kraja, ostalo mu je da namjerno promaši i treće i pokuša nešto napraviti iz ofanzivnog skoka. Ipak loptu hvata kapiten domaćih Dino Alkić.

Šejn Gelting meč je završio sa 29 postignutih poena, Aleksandar Ilić dao je 22, Eman Šertović 12. U poraženom timu Miroslav Todić je postigao je 24 poena, Dejan Kokoruš 23, Jovica Kecman 21, a Nikola Mićić 13 poena.

Posušje je na domaćem terenu bilo bolje od Bratunca 93:86 (23:28,26:26,22:12,22:20). Lovre Bašić koji je iz Zadra stigao u Posušje ubacio je 28 poena i imao 10 asistencija. Ivica Sirić je dao 21, Tajri Grifin 17, Entoni Vigins je imao 16 poena i 11 skokova. Kod gostiju Andrija Drašković 22, Aleksandar Pantelić 20, Nikolas Fulard 17 poena i 14 skokova, Zoran Vilotijević je dao 14, a Nikola Ćirković 11 poena.