Ostende se revanširao Igokei

Majstorica će odlučiti o putniku u Top 16 u duelu Igokee i Ostendea.

Ostende je drugu utakmicu na domaćem terenu dobio sa 85:64 (30:12,20:12,17:20,18:20) i izjednačio na 1:1 te će majstorica u Laktašima, koja je na programu u četvrtak odlučiti ko će u nastavak takmičenja. Iza igrača Igokee je pauza prouzrokovana virusom korona što je itekako bilo vidljivo na terenu. Domaća ekipa je ušla u meč sa više energije i veoma brzo su došli do dvocifrene prednosti. U prvoj četvrtini su imali prednost 30:5 i to je bilo teško nadoknaditi. Do kraja prve dionice gosti su uspjeli da smanje na 30:12. U nastavku Igokea uspijeva da parira protivniku u odbrani, ali napad ne funkcioniše i Ostende na poluvremenu ima nedostižnih 50:24. Do kraja je domaća ekipa rutinski odradila posao i zakazala treći meč u Laktašima.

U pobjedničkom timu Rendolf 21, Konger 20, a bivši centar Partizana Amide Braima je ubacio 17 poena. Na drugoj strani Markel Starks 16, Nikola Tanasković 11, Dalibor Ilić 10 poena.