Leotar slavio na Pecari

Košarkaši Leotara pobijedili Široki u gostima u meču devetog kola Lige BiH.

Leotar je slavio poslije produžetka 80:81 (22:19,13:21,18:24,21:10,6:7). Gosti su vodili većim dijelom meča, imali su i dvocifrenu razliku, a domaći tim je odličnom igrom u posljednjoj četvrtini uspio da nadoknadi zaostatak i u finišu meča i da povede 74:72. Onda je produžetak gostima obezbijedio na 13 sekundi do kraja Božo Đurasović. U dodatnih pet minuta pobjedu Leotaru je obezbijedio Nikola Đurasović, koji je postigao poene na šest sekundi do kraja.

U pobjedničkom timu sjajan Božo Đurasović sa 28 poena i osam skokova, Nikola Jeftić je ubacio 21, Nikola Đurasović 13, Marko Raičević je imao devet poena i isto toliko asistencija. Na drugoj strani Luka Božić 25, Mateo Čolak 19, Mate Vucić i Josip Bilinovac po 14 poena.