Zrinjski slavio u Laktašima

Košarkaši Zrinjskog slavili u Laktašima.

Zrinjski je u derbiju petog kola “Lige 6” BiH, popbijedio Igokeu u Laktašima 88:85 i jedina su ekipa sa četiri pobjede. Košarkaši Igokee su “mekano” ušli u meč i imali su par loših rješenja u momentima kada se lomila utakmica u posljednjoj četvrtini, što su gosti iskoristili i zabilježili pobjedu.

Mari je u pobjedu svog tima ugradio 19 poena, Sven Smajlagić je dao 14, Ivan Miličević i Aleksandar Sokolović po 13, dok je Torion Bramit dodao 11.

Robert Rikić je u ekipi Igokee  imao “dabl-dabl” učinak, 27 poena i 12 skokova. Vuk Radivojević je postigao 17 poena, a Dominik Artis 13.

Široki i Sparsi su prije ovog kola promijenili trenere. Danijel Jusup je naslijedio Damira Vujanovića, a bivši košarkaš Širokog Ivan Opačak je zamijenio Marka Trbića na klupi Sparsa.

U Širokom do pobjede su došli gosti i to ubjedljivo 89:76.

U nedjelju u posljednjem meču ovog kola Bosna Royal je na domaćem terenu pobijedila Kakanj 78:67.

Domaći tim trijumf je obezbijedio u posljednjoj četvrtini koju su dobili (25:15).

Erik Vašington predvodio je Bosnu do pobjede sa 21. poeom, Džon Džozef je dao 13, a Maksim Šturanović i Atif Durak su dali po 12 pona.

U poraženom timu jedini dvocifreni je bio Nikola Gaćeša, koji je dao 24 poena.

Liga za prvaka peto kolo:

Široki – Spars 76:89

Igokea – Zrinjski 85:88

Bosna – Kakanj 78:67

TABELA: Zrinjski 4-1, Igokea 3-2, Kakanj 3-2 , Bosna 2-3 -1, Spars 2-3, Široki 1-4.

Liga za opstanak:

Sloboda – Mladost 103:80
Student – Radnik 85:72
Bošnjak – Vogošća 74:88

TABELA: Mladost 5-1, Vogošća 4-2, Sloboda 4-2, Student 2-4, Radnik 2-4, Bošnjak 1-5.