Poraz Srbije u Monsu

Reprezentacija Srbije izgubila od Belgije u drugom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Belgija je na domaćem terenu zabilježila pobjedu 73:69 (13:21,16:20,25:22,19:6). Košarkaši Srbije igrali su do posljednje četvrtine. Imali su i dvocifrenu prednost, a onda su odjednom stali.

U odbrani je bilo propusta sa svih strana, dok su u napadu uglavnom se tražila individualna rješenje sa dosta nerezonskih šuteva. Na šest ipo minuta do kraja tim Svetislava Pešića je imao 65:56, a onda su do kraja postigli samo četiri poena. Na drugoj strani Ismael Beko i Sem Van Rosom su radili šta su htjeli i poraz je bio neminovan

U pobjedničkom timu Sem Van Rosom je ubacio 20 poena, Ismael Beko je dao 14 uz 11 skokova, Žan Mark Mvema je dao 11, a 10 poena je ubacio Retim Obasohan.

U ekipi Srbije, Aleksa Avramović 19, Filip Petrušev 16, Miloš Teodosić 14 poena i osam asistencija.