Crno bijeli počeli pobjedom u Hamburgu

Novu sezonu Evrokupa Partizan počeo pobjedom u Hamburgu.

Partizan je bio bolji od domaćina 97:106 (24:28,16:33,26:27,31:18). Veoma brzo crno bijeli su imali dvocifrenu prednost, ali se uporni domaćin nije predavao. Ipak tim Željka Obradovića, koji je imao podršku navijača, je pokazao da je kvalitetniji i na poluvrijeme su otišli, nakon odlične druge četvrtine sa 60:41.

Počeli su u istom ritmu i drugu poluvrijeme, a onda je domaćin zaigrao odbranu kao i nekada evropski šampion iz ovog grada, samo rukometni. Sudije su dopustile pregrubu igru sa puno kontakta i Hamburg je počeo da u finišu smanjuje prednost. Ipak kvalitet je na kraju došao do izražaja i crno bijeli su pobjedom počeli sezonu u ovom takmičenju.

Kevin Panter je sa 26 poena bio najefikasiniji kod pobjednika, Dalas Mur je ubacio 17, Jam Madar i Alen Smailagić po 13, a dvocifren je još bio Nemanja Dangubić sa 10 poena.