Banovići odbranili trofej Kupa BiH

Košarkašice Banovića osvojile Kup BiH na završnom turniru u Banjauci.

Ekipa Banovića je ubjedljivom pobjedom u finalu protiv Čelika 56:84 (20:17,16:24,15:21,5:24) odbranile trofej pobjednika Kupa.

Čelik je parirao samo u prvoj četvrtini. Banovići su do poluvremena imali pet poena razlike (41:36), a u nastavku je ta prednost samo rasla do konačnih 28 poena razlike.

U pobjedničkom timu Jovana Marković najbolja sa 25 poena i 15 skokova, Irena Vrančić je ubacila poen manje uz 10 skokova, Milica Zeljković je dala 19, a Dženita Ikanović 10 poena. Na drugoj strani Anida Ćorović 25, Nedžla Kovačević 12 poena.

Duel u banjalučkoj dvorani “Obilićevo” obilježio je incident u trećem minute treće četvrtine, kada je košarkašica Čelika Nedžla Kovačević fizički nasrnula na Dženitu Ikanović, koja je ostala da leži na parketu.

Kovačevićeva je zaradila isključenje, a nakon nekoliko minuta ukazivanja pomoći, Ikanović je morala nakratko u svlačionicu, da bi se kasnije vratila u igru.