Partizan “ubio” neizvjesnost u Železniku

Košaarkaši Partizana savladali FMP u 16. kolu ABA lige.

Partizian je slavio ubjedljivu pobjedu u gostima 57:87 (6:18,15:18,20:23,16:28) i zadržao lidersku poziciju na tabeli. Lijepa čestitka kapitenu Novici Veličkoviću koji je ušao u istroju kao igrač sa najviše odigranih utakmica u dresu Partizana.

Znao je Partizan prethodnih sezona da se namuči i izgubi u Železniku, ali večeras je meč bio zahvaljujući gostima lišen bilo kakve neizvjesnosti. Nakon prve četvrtine Partizan je imao 16:8. Onda je FMP u drogoj četvrtini napravio seriju 13:0 i prišao na 24:21, a gosti su odgovorili serijom 12:0 i to je bilo to. Do kraja Partizan odbranu igrao na vrhunskom nivou i došao do nove ubjedljive pobjede.

U ekipi Partizana samo Rade Zagorac nije postizao poene. Najefikasniji je bio Stefan Birčević sa 14, Kori Volden i Nikola Janković su dali po 13, a Volden je imao i 10 skokova, a Markus Pejdž je dao 11 poena.

U poraženom sastavu jedini dvoocifreni Stefan Đorđević sa 14 poena.

Crvena zvezda – Cibona

TABELA: Partizan 13-3, Budućnost 11-4, Cedevita Olimpija 10-6, FMP 9-7,Mornar 9-7, Crvena zvezda 9-6, Primorska 8-7, Krka 6-9, Igokea 5-10, Cibona 5-10, Zadar 4-11, Mega Bemaks 3-12