Druga pobjeda Cibone

Košarkaši Cibone u posljednjem meču sedmog kola ABA lige pobijedili Krku.

Cibona je slavila pobjedu 70:67 (22:12,18:16,6:20,24:19). Filip Bundović sa 19, Ivan Novačić sa 16 i Šejn Gibson sa 16 poena predvodili su Cibonu do druge ovosezonske pobjede. U ekipi iz Novog Mesta jedini dvocifreni bio je Glen Kouzi sa 31. poenom.

“Najvažnije je da smo dobili utakmicu, možda i slađe na ovakav način. Otkad sam ja u Ciboni, svaku utakmicu koja je bila ‘pod nož’ smo dobili. Imamo taj karakter da smo svaku utakmicu koja je bila jako bitna rješili u svoju korist. To je bitno za karakter ekipe. Prvo poluvrijeme izuzetno dobro prvih 19 minuta. Zadnju minutu, kad smo trebali završiti utakmicu, dvije nevjerojatne greške gdje smo psihički pali i razmišljali o te dvije trojke koje smo primili pred kraj prvog poluvremena, ušli u neku nervozu i to nam se moglo obiti o glavu. Na kraju smo izvukli tu utakmicu i s te strane smo svi zadovoljni”, rekao je Ivan Velić, trener Cibone.

“Čestitke Ciboni. Zasluženo su pobijedili jer su bili bolji tokom cijele utakmice. Što se tiče nas, znamo koje smo probleme imali. Nadovezale su se na to neke početničke greške u prvom poluvremenu, stvarno neobjašnjive. Drugo poluvrijeme smo odigrali dobro i na kraju nam je sigurno nestalo snage i koncentracije“, rekao je trener Krke Vladimir Anzulović.

Cibona – Krka 70:67

TABELA: Budućnost 6-1, Cedevita Olimpija 6-1, FMP 5-2, Primorska 5-2, Partizan 5-2, Crvena zvezda 4-3, Mornar 4-3, Krka 3-4, Cibona 2-5, Mega Bemaks 1-6, Igokea 1-6, Zadar 0-7.