Poraz od Bjelorusije. Za opstanak u A diviziji sa Hrvatskom

Juniorke BiH poražene od Bjelorusije na Evropskom prvenstvu u Sarajevu u utakmici za plasman od 9. do 16. mjesta.

Prva prilika da se obezbijedi opstanak u “A” diviziji je propuštena. Košarkašice BiH su poražene od Bjelorusije 63:61 (20:14,15:16,8:15,20:16).

Posljednjih pet minuta donijelo je dosta neizvjesnosti, a dvije minute prije kraja BiH serijom 7:0 okreće rezultat u svoju korist i u posljednjih 60 sekundi ulazi sa prednošću od tri poena (60:57). Trojka Vasilević, a potom odmah i dva pogođena slobodna bacanja ponovo vraćaju gošćama prednost od dva poena razlike. Bjeloruskinje su imale više koncentracije u završnici i slavile pobjedu.

U poraženom timu sjajnu partiju je odigrala Dragana Zubac, koja je dala 24 poena i imala 12 skokova, dvocifrena je još bila Azra Nikšić sa 10 poena i 13 skokova.

BJELORUSIJA: Babak 7, Halauchyner 14, Isayenka 5, Vasilevich 16, Venskaya 5, Chyzheuskaya 8, Krauchanka, Liabedzich, Samailiuk, Shumeika 2, Siamiletnikava 6, Trafimenkava

BIH: Kešeljević 7, Kovačević 4, Mitrić 2, Nikšić 10, Zubac 24, I.Babić, D. Babić, Božić, Peljto, Radulović 3, Selimović 7, Šipka 4

BiH će do kraja morati da izbori obe pobjede da bi i naredno Evropsko prvenstvo igrali “A” diviziju. Naredni protivnik je Hrvatska, koja je izgubila od Izraela 58:56.

I Srbija je poražena od Poljske 71:67 te još strijepi za opstanak. U niži rang idu tri najlošije plasirane ekipe.