Partizan pobijedio za Harisa

Košarkaši Partizana bolji od FMP-a u 11. kolu ABA lige.

Partizan i FMP-a odigrali su tradicionalno neizvjesnu utakmicu, a na kraju crno bijeli su slavili 83:77 (17:22,26:20,25.20,15:15).

FMP bez najboljeg igrača Dragana Apića dobro je odigrao prvu četvrtinu i veći dio druge i imali su prednost.

Domaći košarkaši su do poluvremena uspjeli da preokrenu rezultati i konstantno su vodili do kraja, ali nikako nisu uspjeli da prelome meč i FMP je konstantno pritiskao crno bijele.

U finišu dva dobra poteza Rade Zagorca su prelomili meč u korist Partizana, čiji igrači su na početku izašli u majicama sa likom Harisa Brkića, koji je ubijen prije 18 godina.

Pobjedu Partizanu donijeli su centri Đorđe Gagić i Džok Lendejl sa po 16 poena,a Australijanac je imao i 10 skokova,  a Rade Zagorac je dodao 10 poena.

U poraženom timu Matic Rebec 17, Stefan Đorđević 13, a Pot i Radovanović su dali po 10 poena.

Pobjedu Partizana iz prvog reda gledao je i bivši napadač FK Partizan Leandre Tavamba u društvu Ognjena Ožegovića

Zadar – Igokea 95:80

Tabela: Crvena zvezda 11-0, Budućnost 8-2, Mega 7-4, Cedevita 7-4, Partizan 6-5, FMP 4-7, Igokea 4-7, Zadar 4-7,Cibona 4-6, Olimpija 3-7, Krka 3-7, Mornar 3-7.