Tomić: Čestitke igračima. Milojević:Čestitke Zvezdi

Izjave trenera Crvene zvezde i Mege nakon derbija 11. kola ABA lige.

Zvezda je u derbiju 11. kola savladala Megu u gostima 78:68 i tako prvi dio sezone završila bez poraza.

“Prvo bih želio da čestitam mojim igračima, jer smo kontrolisali igru svih 40 minuta. U jednom trenutku u posliednjoj četvrtini Mega je uspiela da priđe na pet poena minusa, ali dobro smo odreagaovali i odmah smo uspieli da ponovo uspostavimo kontrolu dešavanja na parketu. Ono što je za nas bilo dosta bitno je činjenica da smo znali da je Mega veoma opasna na skoku u napadu i dozvolili smo im samo osam ofanzivnih skokova tako da smo i to uspjeli da iskontorlišemo. Jedini problem smo imali u tranziciji u posljednjoj četvrtini, primili smo dosta lakih poena. Ali, uvijek kažem mojim igračima da utakmice ne može da se završi rezultatom 0:0, tako da je neminovno da primiš i neke lake poene. Generalno sam zadovoljan i zato bih želio da čestitam igračimo jer smo prvi na tabeli, poslije prvog dijela ABA lige i tako treba i da nastavimo”, rekao je trener Zvezde Milan Tomić.

Dejan Milojević trener Mege čestitao je Zvezdi na pobjedi.

“Odigrali su jako dobar meč. Što se nas tiče, prvo poluvreme je odlučilo pobjednika. Ušli smo sa previše respekta, bili smo u grču što je rezultiralo krajnje atipničnom igrom za nas, bili smo spori i tromi, postigli smo samo 25 poena. Zvezda je previše ozbiljna ekipa da bi dozvolila da napravite tako veliki preokret. U drugom poluvremenu smo uspjeli da uvedemo Zvezdu u naš ritam, ubrzali smo igru, dali smo više od 40 poena, došli smo i na korak od prekreta, prišli smo a pet razlike. Ali, previše smo toga dali Zvezdi u prvom poluvremenu da bismo to uspjeli da anuliramo. Ipak, ponosan sam na moje igrače jer su uspjeli da naprave reakciju protiv sjajne ekipe Zvezde. Još jednom im čestitam ne samo na ovoj pobjedi, već na svemu onom što su postigli od početka sezone. Moj kolega Tomić radi sjajan posao i igraju jako lijepu košarku. Želim im da ostvare ambicije koje imaju, a nama slijede tri veoma važne utakmice u borbi za plej-of.”