Langović vodio Borac do pobjede protiv Leotara

Borac

Pobjede Borca i Sparsa u nedeljim mečevima 14. kola Lige BiH.

Borac je na domaćem terenu pobijedio Leotar poslije velike borbe 76:69 i tako došao do 12. pobjede. Na drugoj strani tim iz Trebinja je šesti put teren napusti pognute glave.

Gosti su dobro odigrali prvo poluvrijeme poslije kojeg su vodili 31:33. U posljednjih 10 minuta ekipe su ušle sa minimalnom prednošću domaćeg tima 52:51. Posljednje vođstvo Leotar je imao 65:67. Onda domaći tim pravi mini seriju 7:0 preko Aleksandra Langovića i Dušana Tanskovića i dolazi do vođstva 72:67, koje su sačuvali do kraja.

U pobjedničkom timu samo šest igrača su postizali poene. Aleksandar Langović je dao 27 i imao 12 skokova, Dušan Tanasković je dao 18, Džeron Martin 11. Na drugoj strani Dejan Šakotić sa 22 poena jedini dvocifreni.

Sparsi su na domaćem terenu bili bolji od Slobode 99:80.

Haris Ćurevac sa 27 i Rajlon Hauard koji je ubacio 21 poena predvodili su Sparse do sedme pobjede. Na drugoj strani Zoran Tali 19, Đorđe Lelić 17 poena.