Zvezda zakazala finale sa Partizanom

Crvena zvezda i Partizan igraće u finalu Kupa Radivoj Korać.

Partizan je u prvom polufinalu bio bolji od FMP-a, dok je Zvezda savladala Mega Bemaks 92:70 (12:16, 28:21, 18:24, 29:9).

Mega je dobro otvorila utakmicu i u 3. minutu povela sa 5:0 poslije trojke Miškovića, a zatim i 7:2. Zvezda je brzo anulirala taj minus i prišla na 6:7 poslije tri minuta, ali je ekipa trenera Milojevića mini serijom 9:1 ponovo podigla na 16:7. Međutim, Davidovac je odgovorio trojkom, Peperoglu je dodao dva penala, pa je na kraju prve četvrtine bilo 16:12 za Megu.

Razigrali su se na početku druge dionice Perperoglu i Atić, razmijenili po dvije trojke, ali je Mega ponovo imala „plus šest“ – 26:20. U tom periodu igre, Zvezdin Grk je ubacio deset poena, a poslije polaganja Davidovca Zvezda je prvi put povela u 17. minutu – 33:31. Sve do kraja poluvremena, igralo se koš za koš, a Zvezda je na pauzu otišla „u plusu“ – 42:37.

Crveno-bijeli su bolje otvorili drugo poluvreme, pa su poveli 47:39 poslije dva minuta. Ipak, Mega se brzo vratila u igru, a posle trojke Cerovine došla na samo poen minusa – 51:52. Do kraja ove četvrtine, Zvezda je nekoliko puta imala po šest poena prednosti, ali se u posljednji period igre ušlo potpuno otvoreno – 61:60 za Megu.

Početak četvrte četvrtine bio je potpuno egal. Igralo se koš za koš, a poslije osam vezanih poena Berona (dvije trojke i dva penala) crveno-bijeli su poveli 75:65 u 35. minutu. Trojku je dodao i Regland, pa Beron još jednu, za velikih 81:67 nešto manje od četiri minuta pre kraja, pa je praktično već sve bilo riješeno.

U pobjedničkom timu Bili Beron sa 20 poena najefikasniji, Dejan Davidovac je dao 15, Stratos Perperoglu 14, a Ognjen Dobrić 12 poena.

Na drugoj strani Edin Atić 20, Filip Stanić 16, Nikola Mišković 10 poena.