Partizan preko FMP-a do finala

Partizan prvi finalista Kupa Koraća.

Košarkaši Partizana  su prvi finalista Kupa Radivoj Korać! Crno-bijeli su u polufinalu savladali FMP (83:71) i u nedelju od 17.00 sati igraće za trofej sa boljim iz duela Crvena zvezda  – Mega Bemaks.

Meč je otvoren u veoma jakom ritmu, koji je više prijao Partizanu, pa je poveo 8:1 poslije dva minuta igre, a poslije trojki Marinkovića i Renfroa poslije samo tri minuta već je bilo 14:3. FMP se malo stabilizovao i drugom dijelu prve četvrtine, pa je u 6. minutu smanjio na 11:17, a poslije deset minuta igre bilo je 21:16 za crno-bijele.

Drugi dio igre počeo je prilično izjednačeno, ali se Partizan ponovo odvojio na 28:19 u 13. minutu, dok je tri minuta kasnije bilo 35:24. Međutim, „panteri“ se nisu dali, pa su ponovo u finišu poluvremena smanjili na 34:37, a na vrliki odmor se otišlo pri „plus tri“ za klub iz Humske – 39:36.

Na startu treće četvrtine FMP je na kratko poveo 43:41, ali su Si i Lendejl atraktivni potezima okrenuli na 47:43. Tim iz Železnika je pokušavao nerezonskim šutevima iz daljine, što je Marinković kaznio sa dvije trojke za 59:49 u 27. minutu. Ponovo je FMP uhvatio priključak u završnici treće četvrtine, poslije tehničke greške Trinkijerija, a na posljednju pauzu crno-bijeli su otišli sa 63:57.

Tim trenera Trinkijerija održavao je na početku posljednje dionice od četiri do osam poena prednosti. Poslije poena Veličkovića, crno-bijeli su u 34. minutu ponovo imali velikih deset poena viška – 69:59, a na nešto manje od četiri minuta prije kraja meča i nedostižnih 73:61. Na kraju, Partizan je zasluženo slavio sa 83:71.

U pobjedničkom timu Džok Lendejl je dao 18, Vanja Marinković 17, Aleks Renfro 13 poena uz sedam skokova i osam asistencija. Na drugoj strani Stefan Pot 15, Mladen Jeremić 13, Duop Rit 12 poena.