Valensija je novi evroligaš

Košarkaši Valensije osvojili Evrokup.

Valensija je osvojila Evrokup i naredne sezone igraće Evroligu. Španski tim je u finalu sa 2:1 u pobjedama bio bolji od Albe. Majstoricu na svom terenu su dobili u velikom stilu sa 26 poena razlike 89.63 (17:18,29:15,17:11,26.19). Trijumf Valensija znači i da će neki od timova dobiti specijalnu pozivnicu pošto Španije ne može imati više od četiri predstavnika. Možda pozivnicu dobije i finalista ALBA.

Gosti su bili u igri samo u prvih deset minuta. Valensija je do poluvremena imala ozbiljnu prednost (46:33), a nakon treće četvrtine (63:44) je bilo jasno da će trofej pobjednika Evrokupa po četvrti put završiti u Valensiji.

Met Tomas sa 19, te Fernando San Emeterio i Bojan Dubljević sa 18 i Vil Tomas strijelac 15 poena bili su najzaslužniji za pobjedu u trećoj utakmici. Tomas je na kraju izabran za najkorinsijeg igrača finalne serije.

Na drugoj strani Rokas Geidraitis je dao 19, a Pejton Siva 14 poena.