Srbija se “igrala” sa Estonijom

Srbija dominantna protiv Estonije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Košarkaši Srbije zabilježili su petu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. U nedjelju u Beogradu rutinska pobjeda protiv Estonije 91:65 (22:16, 23:13, 29:11, 17:25).

Gosti su se držali do sredina druge četvrtine, a onda je Srbija ubacila u brzinu više, nizale su se atraktivne akcije, asistencije, šutevi, zakucavanja i publika je mogla da uživa u igri tima Aleksandra Đorđevića, protiv reprezentacije, koja nije klasa Srbije.

Bogdan Bogdanović odigrao je uvodna četiri minuta utakmice i više se nije vraćao na parket. U drugom poluvremenu čak nije bio ni na klupi.

Uz teren je bio bivši selektor BiH i trener Partizana, Duško Vujošević.

Svi igrači u dresu Srbije postizali su poene. Najviše je dao Nemanja Bjelica 14, Vladimir Lučić je dao 11, a Miroslav Raduljica i Stevan Jelovac po 10.

U ostalim mečevima ove grupe Grčka je slavila u Gruziji, a Njemačka je bila bolja od Izraela 112:98, poslije produžetka i ove dvije slekcije su obezbijedile plasman na Svjetsko prvenstvo.

Tabela:Njemačka 8-0, Grčka 8-0, Srbija 5-3, Gruzija 3-5, Izrael 3-5, Estonija 2-6.