Srbija ubjedljiva protiv Šangaja

Reprezentativke Srbije i drugi dan za redom ostvarile su pobjedu protiv ekipe Šangaja.

Ovoga puta rezultat prijateljskog odmjeravanja snaga u Vizura sportu u Zemunu bio je 104:56 (23:11, 29:13, 29:17, 23:15) u korist reprezentativki Srbije.

Pitanje pobjednika ponovo se nije postavljalo, pošto je srpska reprezentacija već na samom početku utakmice stigla do dvocifrene prednosti, koju je samo uvećavala iz minuta u minut. Najefikasnija u timu Srbije bila je Maja Škorić sa 21 poenom, a dvocifrene su bile još i Aleksandra Račić sa 17, Aleksandra Crvendakić sa 15, odnosno Aleksandra Stanaćev i Kristina Topuzović sa po 11 poena. Topuzović je uz to ostvarila i sedam skokova i šest asistencija.

Srpska reprezentacija u srijedu putuje u Kinu gdje će odigrati šest mečeva u dva grada, a za protivnike će imati reprezentacije Kine, Australije i Argentine.

SRBIJA: Jovana Popović 2, Saša Čađo 6, Aleksandra Katanić 2, Nevena Jovanović 2, Aleksandra Račić 17, Aleksandra Crvendakić 15, Maja Škorić 21, Ivana Brajković 7, Dragana Stanković 2, Ana Radović 2, Tijana Cukić, Kristina Topuzović 11, Aleksandra Stanaćev 11, Sanja Mandić 4.

ŠANGAJ: Šen, Li, Huang, JD Žang 8, Ma 4, Pan 16, ŽT Žang 10, Han 4, Žu 4, ZĆ Žang 4, Bao, Ding 6.