Sokolac “posrnuo” nakon pet uzastopnih pobjeda

Leotar u derbiju sedmog kola savladao Sokolac.

Do ovog kola Sokolac je vezao pet pobjeda u nizu. Onda su došli na teško gostovanje u Trebinje i primili 100 poena.

Leotar – Sokolac 100:82 (28:19,26:19,20:16,26:28).

Domaća ekipa je od starta krenula agresivno sa jasnim ciljem. Do poluvremena su imali 15 poena prednosti (54:39), a pred posljednju četvrtinu su imali 19 poena prednosti u tu je pobjednik bio odlučen.

Šest igrača u domaćem sastavu imali su dvocifren učinak. Dejan Šakotić najbolji sa 22 poena, Đorđe Ninković je postigao 19,Marko Raičević 14 uz 10 asistencija i sedam skokova, Damjan Milošević je dao 13, Nemanja Milidragović 12 uz 10 skokova, koliko je postigao i Srđan Damjanović.

U poraženom timu Miljan Marković je ubacio 29 poena uz devet skokova i osam asistencija, Nemanja Okiljević je postigao 15,Miljan Pajić 13, a Nemanja Pečenica je dao 12 poena.

Student Igokea je na domaćem terenu bila bolja od Sutjeske iz Foče 67:59 (17:11,15:22,15:12,20:14). Ekipa Aleksandra Ćikića je vodila konstantno, ali su iskusniji gosti uvijek bili tu i čekali su svoju šansu. Nisu je dočekali pošto je mlađa i poletnije ekipa odlično odigrala u posljednjoj četvrtini i slomila protivnika.

Stefan Simanić je bio najefikasniji sa 13 poena i osam skokova, Aljoša Janković je dao poen manje i imao skok više, Bogdan Nedeljković je upisao 11 poena.

U poraženom timu po 18 poena dali su Nemanja Sladoje i Stefan Radović.

Radnik je doživio težak poraz u Prijedoru. Izgubili su sa čak 20 poena razlike 66:46 (18:5,12:12,15:10,21:19).

Meč je uveliko odlučila prva četvrtina u kojoj su gosti dali samo pet poena.

Do druge ovosezonske pobjede Prijedor su predevodili Vanja Samardžić koji je dao 16, Žarko Rajković strijelac 15 poena, te Ognjen Bilanović koji je dao 12 poena uz 14 skokova i Aleksandar Ivetić koji je postigao 11 poena.

Miloš Kolaković i Dejan Kokoruš sa po 11 poena najbolji u gostujućem sastavu.

U Višegradu Varda je pobijedila Slaviju 72:67 (17:16,21:12,18:18,16:21).

Nemanja Stanimirović odigrao je još jednu dobru partiju u dresu Varde. Postigao je 26 poena i imao sedam skokova, uz njega jedini dvocifreni Milenko Frganja sa 14 poena i pet skokova.

Na drugoj strani odličan Savo Macan sa 24 poena i šest skokova, Neven Damjanović je postigao 18, a Nikola Pilindavić je dao 12 poena i imao 19 skokova.

Budućnost BN – Obilić

Tabela:OKK Borac 5-1, Radnik 5-2, Sokolac 5-2, Budućnost BN 4-2, Leotar 4-2, Sutjeska 3-4,Student Igokea 3-4, Varda 3-3, Princip 2-3, Prijedor 2-4, Slavija 2-5,Obilić 0-6.