Partizan nakon produžetka do pobjede u Zadru

Partizan nakon produžetka slavio u Zadru.

Partizan je zabilježio četvrtu pobjedu u nizu u ABA ligi pošto je nakon produžetka pobijedio Zadar u gostima  92:97 (23:20, 23:30, 19:19, 17:13, 10:15).

U meču u kojem su domaći košarkaši stekli početnu prednost, crno-bijeli su sredinom prve dionice preuzeli vođstvo, ali je potom uslijedio novi nalet Zadra koji je prvu četvrtinu riješio u svoju korist.

U drugoj četvrtini, Partizan je ponovo preokrenuo rezultat, a u trećoj dionici je prednost crno-bijelih iznosila 14 poena, što je domaći tim uspio da smanji na svega četiri. Posljednja četvrtina, donijela je pravu dramu iz koje su oba tima mogla da izađu trijumfalno, ali se nakon svega, otišlo u produžetak.

Dodatnih pet minuta, crno-bijeli su započeli trojkom Markusa Pejdža koji je večeras šutirao 7 od 10 van linije 6,75, nakon čega su se naalzili u konstantnom vođstvu. Ipak, do posljednjeg napada Partizana, pitanje pobjednika nije odlučeno. Košarkaši Zadra su pokušali da odbrane napar crno-bijelih i da potom dođu u situaciju da pogotkom dođu do novog produžetka ili pobjede, ali je na 7 sekundi prije kraja Vanja Marinković pogodio trojku za nedostižnih 92:97 i važan trijumf Partizana.

ZADAR: Bašić 15 (6as), Marić, Žorić 16 (5sk, 2blk, 3izg), Krajina, Dašić 17 (trojke 3/5, bacanja 2/6, 7sk, 2as), Vuković 4, Brzoja 2, Špralja 5 (3as), Litl 20 (3sk, 2as), Božić 13 , Planinić.

PARTIZAN: N. Janković 12 (7sk), Pejdž 28 (trojke 7/10,), Trifunović, Si 9 (5sk), Marinković 13 (trojke 3/5, 4sk), Gegić, Veličković 4, Pecarski, Renfro 10 (trojke 2/7, 3sk, 10as), S. Janković 10 (5sk), Lendejl 6 (6sk, 2as, 5izg), Gagić 5 (3sk).

Krka – Igokea 69:71

TABELA: Zvezda 16-0, Cedevita 11-4, Budućnost 10-5, Partizan 10-6, Mega 9-7, Cibona 7-9, FMP 6-9, Mornar 6-10,, Igokea 6-10, Olimpija 5-11, Zadar 5-11, Krka 4-12.