Obradović se gostio kod Pešića

Fenerbahče slavio u Barseloni u meču 10. kola Evrolige.

Fenerbahče je došao do devete pobjede kojom se izjednačio na čelu tabele sa moskovskim CSKA. U 10 kolu tim Željka Obradovića je slavio u Barseloni ubjedljivu pobjedu 65:84 (17:23,19:22,11:19,18:20)

Gosti su kontrolisali rezultat od početka do kraja. Na poluvremenu su imali devet poena viška, a onda su treću četvrtinu riješili u svoju korist sa osam poena i pred odlučujuću četvrtinu su ušli sa dvocfrenom prednošću 64:49, a to Fener teško ispušta.

U pobjedničkom timu Bobi Dikson je postigao 16, Marko Gudurić 13, Luiđi Datome i Jan Veseli po 11, Nikola Kalinić je dao devet, Žofri Lovernj osam.

U ekipi Svetislava Pešića, Adam Hanga je postigao 16, Kajl Kurić 10.

Real Madrid – CSKA Moskva 88:93

Tabela: CSKA 9-1, Fener 9-1, Real 8-2, Efes 8-2, Barselona 6-4, Milano 6-4, Olimpijakos 6-4,Panatinaikos 5-5, Bajern 4-6, Žalgiris 4-6, Himki 4-6, Baskonija 3-7, Gran Kanarija 3-7, Budućnost 2-8, Makabi 2-8, Darušafaka 1-9.