Megin preokret u Zadru

Košarkaši Mege u premijernom meču sedmog kola ABA lige pobijedili zadar.

Mega je do šeste pobjede u regionalnom takmičenju došla na gostovanju Zadru 80:84 (27:15, 14:22, 24:18, 15:29).

Tim Dejana Milojevića do pobjede je došao fantastičnom igrom u finišu meča. Domaćin je na dva minuta i dvadest do kraja imao osam poena prednosti 80:72.

Poslije tajm auta Dejana Milojevića najprije je torjku pogodio Mišković, potom je sa penala siguran bio Bitadze, onda je i Marjanović dao dvojku, a u sljedećem napadu postigao poene uz faul i to je bilo to. Veliki šok za domaće i igrače i navijače.

Kostja Mušidi bio je najbolji strijelac u ekipi Dejana Milojevića sa 18 poena, Goga Bitadze je dao 13 uz 11 skokova, a Adam Mokoka je postigao 10.

“Prezadovoljan sam utakmicom. Ovo su najslađe pobjede, one koje prave razliku u sezoni. Iako smo gubili osam razlike pokazali smo hrabrost, energiju i upornost što me jako raduje. Uspjeli smo preokrenuti susret u dvije minute, napraviti 0-12 i na kraju pobijediti. Mislim da nije slučajno što smo na omjeru 6-1 i što smo druga ekipa na tabeli. Žao mi je što je Zadar izgubio jer je odigrao dobru i kvalitetnu utakmicu. Čestitam kolegi Nazoru koji je preporodio ekipu, ali mi smo danas bili malo sretniji”, rekao je Milojević.

U domaćem sastavu Mario Litl je dao 22, a Luka Božić 13 poena.

“Pokazali smo određeni napredak u odnosu na prošle susrete, no ono što nije bilo dobro je što nismo imali petlju pametnim posjednom i zagrađivanjem nakon dobre odbrane sačuvati mir da privedenom utakmicu u svoju korist. Čestitao bih treneru Milojeviću jer su oni isprovocirali sreću svojim angažmanom. Ovo je jedna od onih utakmica koje presudi jedno zagrađivanje, jedna izgubljena lopta, jedan pametan napad, jedan kolektivan napad ili timska obrana. To što smo dvije minute prije kraja imali osam razlike ne znači da je utakmica završila… Dobrim sam dijelom zadovoljan kako smo večeras izgledali, no neke stvari moramo popraviti i automatizirati kako bismo dobijali ovakve utakmice”, rekao je trener Zadra Ante Nazor.

FMP – Krka 18.00

TABELA: Zvezda 6-0, Mega 6-1, Budućnost 4-2, Cibona 3-3, Partizan 3-3, FMP 3-3, Olimpija 2-4, Cedevita 2-4, Igokea 2-4, Mornar 2-4, Zadar 3-4, Krka 2-4.