Poraz Igokee za kraj

Mega-Igokea je 99:87 (31:16,19:26,20:27,29:18).

Košarkaši Igokee porazom od Mege završili su sezonu u ABA ligi. Igokea je ove sezone zabilježila sedam pobjeda i 15 poraza. Na drugoj strani Mega je imala osam pobjeda i 14 poraza.

Mega je odlično počela utakmicu i veoma brzo su došli do veliike prednosti 29:10 u prvoj četvrtini.

Odlično je za Megu u tim momentima igrao mladi Nikola Mišković,koji je za dva ipo minuta dao osam koševa.

Dragan Bajić je tražio tajm aut i “izribao” svije igrače,koji su se vratili odlučniji na parket. priomjenili su odbranu stali u kombinovanu zonu 1-2-2 i od finiša prve četvrtine do četvrtog minuta druge napravili seriju 16:0 i došli na tri poena zaostatka 31:28.

Onda je Milojević tražio tajm aut i zaustavljena je serija gostiju.

U drugom poluvremenu Igokea nakon serije 8:0 dolazi do prvog vođstva nakon početnih 2:0, (59:58).

Ubrzo Mega preko Aranitovića i Lazica uzvraća serijom 8:0 i dolzi do vođstva 68:63. Ova četvrtina završava se minimalnim vođstvom Mege (70:69).

Mega odlično otvara posljednju četvrtinu sa četiri trojke (Mišković 2,Lazić,Aranitović) i brzo dolazi do ozbiljne  prednosti 84:75.

Mega je do kraja uspjela sačuvati prednost i doći do druge pobjede protiv Igokee ove sezone.Igrači Dejana Milojevića sjajnu su šutirali za tri poena. Postigli su 14 trojki iz 28 pokušaja.

U pobjedničkom sastavu sjajna partija mladog Nikole Miškovića,koji je dao 17 poena. Goga Bitadze je bio najefikasniji sa 18, Aleksandar Lazić je dao 15, a Stefan Sinovecv je dao 11 i imao 12 asistencija.

U poraženom timu Dominik Artis je dao 23 poena, Nikola Jevtović 16, Đorđe Milošević14, Vuk Radivojević 13 i Aleksandar Ponjavić 11.

Cedevita – Partizan 85:75

TABELA: Zvezda 18-3, Cedevita 17-5,Budućnost 16-5, Mornar 13-8, Partizan 11-11, Zadar 10-11, FMP 9-12, Olimpija 9-12, Mega 8-14, Igokea 7-15, Cibona 7-14, MZT 3-18.