Het trik Slavije, Student Igokea za novi poraz Obilića

Košarkaši Slavije i Student Igokee slavili u mečevima 10. kola Prve lige Republike Srpske.

Slavija je zabilježila treću pobjedu u nizu, a ukupno petu ove sezone. U 10. kolu pred domaćom publikom pobijedili su Prijedor 63:45 (11:11,17:6,17:14,18:14).

U utakmici na mali broj poena ključna je bila druga četvrtina u kojoj su gosti postigli samo šest poena, te je ekipa Aleksandra Damjanovića na poluvrijeme otišla sa 11 poena prednosti (28:17).

U pobjedničkom timu prvo ime Nikola Pilindavić sa 15 poena i čak 16 skokova, Savo Macan je dao 13, Miloš Šušić 11, a Neven Damjanović je ubacio 10 poena.

U gostujućem sastavu jedini dvocifreni Vanja Samardžić, koji je ubacio 14 poena.

Obilić je i 10. put poražen ove sezone.

U ovom kolu gostujuću pobjedu odnijela je Student Igokea 70:76 (14:18,18:17,23:18,15:23).

Najmlađi tim lige je do četvrte pobjede došao u neizvjsnoj završnici. Obilić je vodio 70:69, nakon poena Furtule na 1:46 do kraja. Onda ekipa Aleksandra Ćikića preko Lakića, koji je dao dva i Njegovanovića koji je ubacio pet poena pravi seriju 7:0 i dolazi do pobjede.

Bogdan Nedeljković sa 17 poena i 11 skokova predvodio je goste, dok su Dušan Lakić i Filip Njegovanović ubacili po 14 poena.

U ekipi Obilića Stefan Slijepčević je postigao 19, Saša Furtula 13 uz 11 skokova, Gordan Janjić i Milan Stanišić su ubacili po 11, a Petar Šurbat 10 poena.

OKK Borac – Radnik

Tabela: Sokolac 7-2, Leotar 7-2,OKK Borac 7-1,Radnik 6-3, Budućnost BN 5-4,Varda 5-4, Slavija 5-5, Sutjeska 4-5, Princip 4-6, Student Igokea 4-5, Prijedor 2-7, Obilić 0-10.