Cedevita iskoristila domaći teren

Cedevita u polufinalu ABA lige vodi 1:0 protiv Budućnosti.

Cedevita je u prvom meču polufinalne serije plej ofa ABA lige pobijedila Budućnost 90:83 (21:18,16:20,28:21,25:24).

Nakon izjednačenog prvog poluvremena domaća ekipa je u trećoj četvrtini preuzela vođstvo koje je sačuvala do kraja. Igrali su domaći na krilima dvojca Pulen – Kobs i na kraju su došli na pobjedu od finala.

Možda i odlučujući momenat meča bila je kontra na pet minuta do kraja pri rezultatu (76:73) za Cedevitu,  iz koje je zicer promašio Popović, a nakon ofanzivnog skoka nije pogodio Bitadze, a njegovu loptu nije uspio zakucati Erl Klark. Iz kontre Cedevita je nakon nesportske Gordića postigla četiri poena i otišla na 80:73.

Džastin Kobs sa 23 poena bio je najefikasniji u Cedeviti, Džejkob Pulen dao 20, Eldžin Kuk 14, a Andrija Stioanović je dao 12 poena.

U poraženom timu Erl Klark je ubacio 23, Noris Kol 13, a Nemanja Gordić 11 poena. Druga utakmica u Podgorici na programu je narednog ponedeljka.