Zvezda počela pobjedom

Crvena zvezda u prvom kolu Top 16 faze Evrokupa pobijedila Limož.

Pobjedom pred domaćim navijačima protiv Limoža 83:71 (25:16,15:16,18:21,25:18), Crvena zvezda je počela 2019. godinu.

Odlično su domaći igrači nošeni podrškom sa tribina odigrali prvo poluvrijeme. Naročito Simanić, Beron i Reglend, te su imali prednost 40:26. Ipak gosti serijom 6:0 dolaze na poluvremenu do podnošljivih “minus osam” (40:32).

Osokoljeni dobrom igrom u finišu poluvremena košarkaši Limoža su nastavili tako i u drugom poluvremenu te su prišli na (44:42).

Na početku posljednje dionice Zvezda je imala prednost 60:58. Onda Filip Čović postiže trojkiu i pokreće seriju i Zvezda poenima Cirbesa i Kešelja brzo dolazi do dvocifrenog vođstva 68:58 i lomi meč u svoju korist.

Bili Beron sa 13 poena bio je najefikasniji u pobjedničkom timu. Pratili su ga Boriša Simanić i Maik Cirbes sa po 11, te Stratos Perperoglu, koji je dao 10 poena.

U poraženoj ekipi Hardi 20, a Hauard i Butel su dali po 11 poena.

CRVENA ZVEZDA: Regland 9 (5as), Čović 12 (5as), Kešelj 9 (3sk), Perperoglu 10 (8sk, 4as), Davidovac (6as, 3sk), Nenadić, Lazić, Beron 13 (5sk, 4as), Ristić, Simanić 11 (6sk), Cirbes 11 (3sk), Odžo 8.

LIMOŽ: Ingliš 1, Hardi 20, Rusel 5, Tejlor 5 (7as), Bazile, Majls 8, Butsiel 3 (8sk), Semjuels 7, Hauard 11, Butel 11.