Zvezda – Mornar 1:0

Košarkaše Crvene zvezde pobjeda dijeli od novog finala ABA lige.

Crvean zvezda je u prvoj utakmici polufinalne serije iskoristila prednost domaćeg terena i savladala Mornar 91:63 (22:14,19:8,23:27,27:14) , za vođstvo 1:0 u polufinalnoj seriji ABA lige.

Prvoplasirani tim nakon ligaškog dijela takmičenja od početka je nametnuo svoj stil igre.Na drugoj strani uspjeli su da “odsjeku” agresivnom odbranom bekovsku liniju Mornara i došli su do ubjedljive pobjede.

Ključna je bila druga četvrtina u kojoj su Mornaru dozvolili da postigne samo devet poena, pa je tim Dušana Alimpijevića na poluvremenu imao devetnaest poena prednosti (41:22).

Nidam se razigrao u trećoj četvrtini kada su prije sveha zahvaljujući Dereku Nidamu gosti napravili seriju 10:0 i došli na (54:40). Alimpijević je tražio tajm aut i do kraja četvrtine Zvezda je zadržala prednost (64:49).

U pobjedničkom sastavu Feldin najbolji sa 23 poena, Bjelica je dao 17, a Ročesti i Omić 10 poena.

Na drugoj strani Nidam 16, Pavić i Reli Ros po 12 poena.

Revanš u Baru igraće se 25. marta.

Prije utakmice lijep gest. Milenko Topić sada pomoćni trener u Crvenoj zvezdi uručio je priznanje Mihailu Pavićeviću, treneru Mornara,koji je sa Zvezdom 1998. godine osvojio titulu šampiona Jugoslavije, a Topić je tada bio igrač Zvezde.