Svetislav Pešić:Prerano smo počeli da uzimamo šuteve

Svetislav Pešić

Svetislav Pešić selektor Srbije govorio poslije poraza od SAD.

Srbija je Olimpijske igre u Parizu počela porazom. Selekcija SAD-a je u meču prvog kola grupe C bila bolja 110:84.

“Utakmica kakvu smo sigurno očekivali i ništa novo nismo doživjeli. Velika je razlika kad Amerikanci igraju protiv nas, oni tad očigledno imaju dodatnu motivaciju. Nismo puno govorili o odbrani, tu sve počinje i to je baza. Ne samo kod nas. U pripremnom dijelu smo se koncentrisali na napad, znali smo da će vršiti pritisak na našu organizaciju igre.

Prerano smo počeli da uzimamo šuteve, a on nas nije specijalno služilo. Igraš koliko ti rival dozvoli, ovo sve je dokaz da smo izgubili organizaciju igre i sve ono što smo dobro radili u prvom poluvremenu. To je najkraća analiza,” rekao je selektor Srbije Svetislav Pešić.

Naredna dva meča su šansa za prolaz dalje.

“Rekli smo da eventualna pobjeda ili poraz od SAD ne mijenja situaciju, moramo da odigramo još dvije utakmice za četvrtfinale. Nema slabog protivnika, znam kako treba sad da reagujemo i pripremamo se za sljedeću utakmicu. Nema vremena za specijalne analize.”

Upitan je sleektor Srbije da li razmišlja o novom meču sa SAD-om?

“Ne razmišljam o novom okršaju sa SAD, to vi razmišljajte. Kako se drugi pale na Amerikance, tako se pale i na nas. Nijedna utakmica neće biti laka, svi će imati dodatnu motivaciju protiv nas. Biće neizvjesne borbe do kraja i moramo da uzmemo sudbinu u naše ruke i krenemo na pobjedu.”

Smatra da je Srbija dobro izgledala u prvom poluvremenu.

“Dobro smo sve radili ono u prvom poluvremenu. Vraćam se na napad, ako smo imali kontrolu i odigravali sisteme, onda je bilo drugačije. Imali su problema sa Jokićem, ali nekada je teško da sve što zamisliš i odigraš. Na drugoj strani je bila izuzetno motivisana ekipa sa dosta fizike, nije bilo lako doći do otvorenih šuteva.

Ovo je olimpijski turnir i oni su došli po zlato, došli su da pobijede. Nije niko protiv nas, ali prva utakmica ima dodatne tenzije i motivacije.”

U prvom meču grupe C Južni Sudan je pobijedio Portoriko. Srbija naredni meč igra u srijedu protiv Portorika.

Najbolje kvote vas očekuju u Meridianbet poslovnicama.