Srbija prva u grupi: Slijedi osmina finala

Filip Jović

Srbija je osvojila prvo mjesto u grupi na Evropskom prvenstvu za igrače do 20 godina.

Srbija je pobjedom je završila takmičenje po grupama pošto je pobijedila domaćina Poljsku 67:97 (10:24, 17:20, 17:23, 23:30)

Ovim trijumfom izabranici selektora Nenada Čanka grupu su završili kao prvoplasirani, što dalje znači da će u osmini finala igrati protiv posljednjeplasiranog tima B grupe – Češke.

Sve je na ovom meču bilo gotovo još u prvom poluvremenu, kada je prednost išla i preko 20 razlike. Sjajno su Orlići ušli u meč, imali 1:8 već poslije pet minuta igre, vodili 4:22, u osmom minutu, do plus 21 došli u 16. minut – 18:39, koliko je bilo poslije poena Filipa Jovića.

I sve to uz svega 16,7 odsto šuta za tri poena. To je bila dobra prilika da se minutaža rasporedi, pa je tako selektor Čanak desetoricu igrača u prvih 20 minuta.

Najefikasniji je bio Filip Jović sa 27 poena, dvocifren učinak imali su još Pavle Nikolić 14, Asim Đulović 13, kao i Ognjen Matović i Ilija Milijašević sa po 10.

Najbolje kvote vas očekuju u Meridianbet poslovnicama.