Srbija moćna protiv Grčke: Orlovi srećno u Parizu

Srbija

Srbija je u Beogradu pred rasprodatom Arenom pobijedila Grčku 94:72 u posljednjem pripremnom meču pred Olimpijske igre u Parizu.

Srbija je vodila od početka do kraja. Na poluvremenu je tim Svetislava Pešića imao prednost 48:39, a meč su definitivno prelomili u svoju korist u trećoj četvrtini poslije koje su imali 14 poena prednosti. U posljednjem kvartalu nastavili su u istom ritmu i sa ubjedljivom pobjedom idu u Pariz.

Što se srijelaca tiče u selekciji Srbije Bogdan Bogdanović 19 (5/5 za tri), Nikola Jokić 16, Filip Petrušev 15, Nikola Milutinov 11 poena. Na drugoj strani Janis Adetokumbo 17, Kostas Papanikolau 10 poena.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDE.

Srbija je u grupi sa selekcijama SAD, Portorika i Južnog Sudana. Igre “otvaraju” utakmicom protv SAD u nedjelju u 17 časova i 15 minuta.