Srbija bez šanse protiv SAD: Kevin Durant se vratio sa stilom

Kevin Durant

Srbija je izgubila u prvom meču na Olimpijskim igrama u Parizu od selekcije SAD 110:84.

Tim Svetislava Pešiča odlično je počeo meč. Imali su i osam poena razlike. Onda su košarkaši SAD-a uspostavili ravnotežu u igri i poslije prve četvrtine rezultat je bio 25:20. Prvi put je zaigrao i Kevin Durant, koji nije igrao pripremne mečeve zbog povrede. I onda kao da je “eksplodirao”. Sipao je iz svih pozicije i prvo poluvrijeme završio sa 21. poen i to bez promašaja iz igre.

Uspjela je Srbija finišu prvog poluvremena preko Nikole Jokića da priđe na dva poena zaostatka, ali je uslijedio odgovor i selekcija SAD je na poluvremenu imala prednost 58:49.

Meč su u svoju korist definitno prelomili u trećoj četvrtini poslije koje su imali vođstvo 84:65. Do kraja su rutinski odradili posao i upisali pobjedu.

U pobjedničkom timu Durant 23, Lebron Džejms 21, Džru Holidej 15, Devin Buker 12, Entoni Edvards i Stef Kari po 11 poena. Na drugoj strani Nikola Jokić 20, Bogdan Bogdanović 14, Ognjen Dobrić 13, Vasilije Micić 11, Aleksa Avramović 10 poena.

U prvom meču grupe C Južni Sudan je pobijedio Portoriko. Srbija naredni meč igra u srijedu protiv Portorika.