Sokolac i Borac drže korak sa Radnikom

Radnik, Sokolac i Borac na čelu tabale nakon šestog kola Prve lige Republike Srpske.

Ove tri ekipe imaju po pet pobjeda i poraz. Radnik je svoj meč odigrao u subotu dok su Sokolac i OKK Borac u nedjelju igrali mečeve.

OKK Borac je na svom terenu zabilježio pobjedu protiv Varde 77:60 (22:13,19:15,21:16,15:16).

Igrači Dragana Mičića su agresivno počeli meč i već nakon prve četvrtine stekli devet poena prednosti, koje su do poluvremena pretvorili u 13 poena viška (41:28), koje su čuvali i sačuvali do kraja meča.

Arsenije Vučković bio je najzapaženiji igrač u pobjedničkoj ekipi. Dao je 21 poen uz šest skokova. Osim njega jedini dvocifreni Marko Ljuboja strijelac 13 koševa.

Stefan Ivanović sa 19 poena predvodio je ekipu Varde, Milenko Frganja i Đorđe Savić postigli su po 10.

Sokolac je zabilježio i petu pobjedu u nizu. U ovom kolu na domaćem terenu pobijedili su ekipu Prijedora 79:58 (20:12,17:16,20:16,22:14) i ostali u vrhu tabele sa Radnikom i Borcem.

Nemanja Okiljević sa 16 poena i 13 skokova bio je najbolji u pobjedničkom timu. Isti broj poena dao je i Igor Đerić. Nemanja Pečenica je postigao 15, a Miljan Marković 13 uz 12 skokova.

Na drugoj strani Žarko Rajković 17, Vanja Samardžić 14, a Ninoslav Milošević je imao po 12 poena i skokova.

Obilić je i nakon ovog kola jedini tim bez pobjede. U nedjelju su na domaćem terenu izgubili od Leotara 71:106 (12:29,24:25,16:22,19:30)

Gosti su već nakon 10 minuta igre riješili pitanje pobjednika.Predvodio ih je Dejan Šakotić sa 26 poena te po sedam skokova i uspješnih dodavanja, Marko Raičević je dao 18, Srđan Damjanović 17, Miloš Fimić 14 i Nemanja Milidragović je postigao 13 poena.

Saša Furtula sa 23 poena i 15 skokova prvo ime u poraženom sastavu, Igor Gordić je dao 17 poena uz devet asistencija i devet skokova.

Sutjeska – Princip 83:67

Tabela:OKK Borac, Radnik 5-1, Sokolac 5-1, Budućnost BN 4-2, Leotar 3-2, Sutjeska 3-3, Varda 2-3, Princip 2-3, Student Igokea 2-4, Slavija 2-4, Prijedor 1-4,Obilić 0-6.