Široki u drugom poluvremenu “slomio” Borac

Derbi Širokom.
Domagoj Vujanović

Široki je pobjedom protiv banjalučkog Borca počeo šampionat BiH.

Široki je na domaćem terenu u derbiju prvog kola pobijedio Borac sa 13 poena razlike 81:68. U prvom poluvremenu viđena je izjednačena borba s tim da su gosti bili relativno bolji rival i poslije 20 minuta igre rezultat na “Pecari” je bio 39:35 za ekipu Marka Šćekića.

U drugom dijelu sasvim druga priča. Poslije odlične igre u trećoj četvrtini tim Ivana Velića je preokrenuo rezultat i pred posljednjih 10 minuta su imali prednost 61:55. Nastavili su domaći košarkaši u istom ritmu i u posljednjem kvartalu i na kraju su došli do sigurne pobjede.

U pobjedničkom timu bivši igra Borca Jan Rebec najbolji sa 16 poena, Aleksander Hanter i Josip Čović su dali po 14, Patrik Jambrović je ubacio 12, a Matej Perković 10 poena. Kod gostiju Darko Talić najbolji sa 20 poena, a Vuk Bošković je ubacio 14.