Real 34. put šampion Španije

Košarkaši Real Madrida šampioni Španije.

Real je ove sezone nakon Evrolige, osvojio i domaće prvenstvo – po 34. put. U finalnoj seriji Baskonija je dobila prvi meč u Madridu, a onda je Real pobijedio u tri meča u nizu i sa ukupnih 3:1 u seriji slavio pobjedu.

U četvrtom meču Real je slavio u Vitoriji 96:85.

Gosti su u posljednjoj četvrtini imali 11 poena prednosti. Onda je u finišu Baskonija zaigrala bolje u odbrani i na dva ipo minuta do kraja prišla na tri poena zaostatka. Real je imao napad i nisu imali rješenja, a onda je Luka Dončić sa istekom vremena sa jedne noge pogodio trojku i prelomio meč.

Najefikasniji u šampionskom timu je bio Rudi Fernandez sa 27 poena (6/9 za tri), Fakundo Kampaco je dao 17, Gustavo Ajon 14, a Luka Dončić u posljednjem meču dresu Reala je dao osam poena i imao isto toliko skokova.

Na drugoj strani Roderik Bobua najefikasniji sa 19, Toko Šengelija je dao 16, a Met Džening 15 poena.