Porazom od “fenjeraša” Bajern bez plej ofa

Košarkaši Bajerna poraženi od Darušafake.

Trećim porazom u posljednja četiri kola Bajerna je ostao bez šansi za plej of. U 29. kolu izgubili su od najlošijeg tima Evrolige Darušafake, koja je došla do tek pete pobjede.

Darušafaka – Bajern 92:87 (14:27,30:23,21:17,27:20)

Tim Dejana Radonjića odlično i odlučno je počeo meč i nakon prvih 10 minuta izgledalo je da će to biti rutinska pobjeda. Ipak u nastavku bolja igra domaće ekipe, koja je do poluvremena smanjila zaostatak na šest poena (44:50).

Pred posljednju dionicu su prišli na dva poena “minusa” (65:67), a onda u posljednjem kvartalu su uspjeli doći do preokreta i do pete pobjede. Na kraju Darušafaka je postigla čak 18 trojki iz 32 pokušaja.

Toni Daglas sa 26 poena bio je najefikasniji u domaćem sastavu, Džeremi Evans je ubacio 20, a Kartal Ozmizrak 13.

U poraženom timu Peteri Koponen je dao 23, Nihad Đedović 20, Stefan Jović 10 uz sedam uspješnih dodavanja, Vladimir Lučić je dao devet, Leon Radošević osam, dok je Nemanja Dangubić meč završio bez postignutih poena.

U ruskom derbiju Himki je na domaćem terenu poražen od CSKA 72:80 (15:23,22:26,14:15,21:16).

Nando De Kolo sa 14 poena predvodio je moskovljane, Kajl Hajns je dao 12, a Kori Higins poen manje.

U domaćem timu Aleksej Šved je dao 17, Džordan Miki 15.

Olimpijakos – Žalgiris 20.30

Tabela: Fenerbahče 24-5, CSKA 23-6, Real Madrid 22-7, Efes 18-10, Barselona 17-12, Baskonija 15-13, Panatinaikos 15-14, Armani 14-15, Olimpijakos 14-14, Žalgiris 13-15, Makabi 14-15, Bajern 13-16, Himki 9-20, Gran Kanarija 8-21, Budućnost 6-23, Darušafaka 5-24.