Partizan ubjedljiv

Partizan u prvom meču polufinala pobijedio FMP.

Crno bijeli su pred svojim navijačima pobijedili FMP 93:75 (21:16,27:21,23:24,22:14) za vođstvo 1:0 u polufinalnoj seriji.

Od starta Partizan je nametnuo svoj stil igre, “gurali” su loptu pod koš gdje imaju prednost, a kad to nije prolazilo imali su strpljenja i iz polja su uglavnom nakon dobrog protoka loptu šutirali otovrenog pogleda. Prednost pod košem je vidljiva i kroz statistiku. Domaćin je imao 20 ofanzivnih skokova, odnosno imali su 14 napada više od protivnika.

Tim Andree Trinkijerija brzo je stekao dvocifrenu prednost, a početkom posljednje četvrtine su prelomili meč i na kraju došli do rutinske pobjede protiv ekipa, sa kojom tradicionalno igraju teške mečeve.

Đorđe Gagić je bio najefikasniji u Partizanu sa 18 poena i 10 skokova, Novica Veličković je ubacio 15, Aleksej Nikolić 12, a Nikola Janković i Rade Zagorac su dali po 10. Zagorac je nakon prvog poluvremena napustio teren zbog povrede koljena.

U poraženom timu Stefan Đorđević 18, Stefan Pot 16, Marko Jeremić 15, Aleksa Uskoković 11 poena.