Partizan “raste”

Košarkaši Partizana u 15. kolu ABA lige pobijedili Krku.

Partizan je ove sezone rijetko koju utakmicu dobio, a da navijači nisu strijepili do finiša. Protiv Albe u srijedu u Evrokupu nije bilo drame, a najsigurniju pobjedu ove sezone crno bijeli su zabilježili večeras protiv Krke 87:55 (20:11, 19:19, 22:11, 26:14).

Gosti su samo u finišu prvog poluvremena zaprijetili kada su prišli na devet poena zaostatka 39:30. U nastavku razigran i rastrčan Partizan i pobjeda od 33 poena razlike. Večeras je “ozbiljnu” minutažu dobio i Marko Pecarski, koji je za nešto manje od 20 minuta postigao 10 poena uz četiri skoka i dvije asistencije.

Mrkus Pejdž je bio najefikasniji sa 17 poena, Aleksej Nikolić je dao 15, Bandža Si 13.

Na drugoj strani jedini dvocifreni sa 13 poena Luka Lapornik.

FMP – Budućnost 18.00

Tabela: Zvezda 15-0, Cedevita 10-4, Budućnost 9-5, Partizan 9-6, Mega 8-6, FMP 6-8, Cibona 6-8, Zadar 5-9, Mornar 5-9, Igokea 5-10, Olimpija 4-10, Krka 4-11.