Partizan pred prepunom Arenom do prve pobjede

Trijumf Partizana.
Sterling Braun

Partizan je na domaćem terenu upisao prvu ovosezonsku pobjedu u Evroligi.

Crno-bijeli su u trećem kolu na domaćem terenu bili bolji od Bajerna 86:78. Publika je odradila što je do nje. Ispunili su Arenu, a na početku meča domaći tim je koristio tu energiju sa tribina, odlična odbrana, odličan šut za tri poena i brzo je tim Željka Obradovića došao do dvocifrene prednosti, koja je na poluvremenu iznosila 49:32.

U drugom poluvremenu odnosno na početku treće četvrtine bolja igra u odbrani gostiju, koji su uspjeli da smanje na devet poena razlike. Onda je bitnu trojku postigao Frenk Nilikina i domaći tim se opet odvojio na ozbiljnu razliku, koja je pred posljednju dionicu iznosila 71:52.

Onda u posljednjem kvartalu stao je napad domaće ekipe. Bajern je polako smanjivao razliku i na dva minuta do kraja su prišli na šest poena zaostatka. Potom je Ife Lundberg uz faul poentirao i dao i slobodno bacanja i riješio pitanje pobjednika.

U domaćem timu Sterling Braun najefikasniji sa 22 poena, Karlik Džons je dao 14, Frenk Nilikina, Isak Bonga i Tajrik Džons su ubacili po 13 poena.

Kod gostiju Andreas Obst 15, Karsen Edvards 13 poena.