Mornar kući pjevajući iz Zadra, poraz Cedevite

Mornar pobijedio Zadar u četvrtom kolu ABA lige.

Zadar je i dalje bez pobjede ove sezone u ABA ligi. U četvrtom kolu gostujuću pobjedu izvojevao je Mornar 83:93 (27:18,16:29,18:20, 22:26). U finišu meča sa tribina dvorane “Krešimir Ćosić” dio navijača je tražio odlazak trenera Aleša Pipana.

Zadar je bolje počeo utakmicu i vodio nakon prve četvrtine. U drugoj četvrtini je proradio šut gostiju, koji do poluvremena prave preokret te na veliki odmor odlaze sa prednošću (47:43). U drugom dijelu su održavali prednost, a kada bi domaća ekipa prišla uslijedili bi dalekometni šutevi Vranješa, Volera i Rebića i Zadru nije bilo spasa.

Voler je sa 19 poena bio najefikasniji u ekipi Mornara, Rebić je dao tri poena manje, Vranješ je postigao 14, Luković i Kenig po 12 i Mornar je dao 10 poena.

U poraženom timu Grant 22, Božić 19, Litl 18, Magariti 10 poena.

Cibona je u hrvatskom derbiju pobijedila Cedevitu 78:75 i tako došla do prve pobjede, dok je Cedevita treći put poražena.

CIBONA: Bilinovac 7, Uljarević 7, Ljubičić 9, Marić 22 (5/6 za tri), Bundović 5, Gilbert 10 (10 sk), Novačić 5, SLavica, Rejli Ros 10, Džeferson 3, Markota.

CEDEVITA: Kobs 5, Perković 3, Bajo, Benite 9, Madžet 6 (5 sk), Stipanović 6 (9 sk), Lima 4 (9 sk), Bošnjak, Kuk 10, I. Ramljak 10, Bel 17 (5/8 za tri), Agilar 5.

Mega – Olimpija 81:77

Tabela: Mega 4-0, Zvezda 4-0, Budućnost 2-1, Partizan 2-2, FMP 2-1, Olimpija 2-2, Mornar 2-2, Krka 2-2, Igokea 1-3, Cedevita 1-3, Cibona 1-3, Zadar 0-4.