Monako je crno bijeli

Košarkaši Partizana slavili u Monaku.

Partizan je u četvrtom kolu Top 16 faze Evrokupa došao do druge pobjede. U gostima su pobijedili Monako 68:71 (17:23,24:15,11:15,16:18).

Presudila je rola Renfroua na početku posljednje četvrtine i ofanzivni skok crno bijelih, naročito u posljednjem kvartalu kad se meč lomio.

Odličnu utakmicu odigrali su gostujući košarkaši koji su u većem dijelu meča kontrolisali rezultat. Poveli su na početku 9:0 i stekli samopouzdanje. Na kraju prve četvrtine imali su šest poena prednosti, a onda su došli i do devet poena 26:17. Tada domaća ekipa se budi i dolazi do preokreta. Serijom 11:2 su izjednačili na 28:28, a do kraja poluvremena su imali vođstvo 41:38.

U trećoj četvrtini odličnu odbranu igrali su košarkaši Andree Trinkijerija i pred odlučujućih 10 minuta imali su prednost 53:52.

Onda početkom posljednje dionice Renfro postiže dvije trojke i crno – bijeli veoma brzo dolaze do prednosti 62:54, koju su sačuvali do kraja.

Partizan je u posljednjem napadu imao zicer za prednost od pet poena kako bi nadoknadili zaostatak iz prvog meča od četiri koša, ali nije pogodio Stefan Janković.

Aleks Renfro predvodio je Partizan sa 20 poena, šest skokova, pet asistencija, ali i šest izgubljenih lopti. Vanja Marinković je dao 13 poena i imao sedam skokova. Postigao je i dva bitna bacanja na 22 sekunde do kraja za 71:65. Markus Pejdž je ubacio 11, a Đorđe Gagić 10 poena uz devet skokova.

U poraženom timu Pol Lekomb 23, Derek Nidam i Elmedin Kikanović po 10 poena.