Leotar izborio majstoricu

U finalu šampionata Republike Srpske izjednačeno 2:2.

Leotar je pobijedio Borac u četvrtoj utakmici finalne serije na domačem terenu 69:61 (9:18,19:16,16:12,25:15) i majstorica u Banjaluci će odlučiti šampiona Republike Srpske.

Borac nije iskoristio prvu meč loptu iako su u meč ušli mnogo bolje i nakon prvih 10 minuta igre imali prednost od devet poena. Domaća ekipa je do poluvremena uspjela da smanji na šest poena minusa (28:34).

U drugom poluvremenu puno bolja igra domaćih. Do posljednje četvrtine su uspjeli da smanje zaostatak na samo dva poena (44:46), a onda su u posljednjoj četvrtini preokrenuli rezultat i došli do pobjede.

U pobjedničkom sastavu Dejan Šakotić je dao 15 poena te imao sedam skokova i pet asistencija, Đorđije Ninković je dao 14 poena, dok je Marko Raičević upisao 13.

Na drugoj strani Arsenije Vučković 16 poena 11 skokova, Marko Šćekić 14 poena, a Srđan Lončar je ubacio poen manje.

Majstorica je na programu u subotu u Boriku od 20 časova. Loša vijest za Banjalučane je povreda Marka Šćekića, koji je povrijedio list i njegov nastup u subotu je neizvjestan.

Ova utakmica imala je humanitarni karakter, sav prihod od prodaje ulaznica ide za liječenje Danijela Pudara Džaje.