Istorijska pobjeda Jahorine, Leotaru u derbiju bolji od Slobode

Prva pobjeda Jahorine.
Jahorina

printscreen

Istorijska pobjeda košarkaša Jahorine Pale.

Jahorina je u drugom kolu Lige BiH upisala prvu pobjedu u elitnom rangu Bh košarke. Jahorina je na domaćem terenu dočekala još jednog novajliju u ligi, Radnički iz Goražda i slavila sigurnu pobjedu 86:72. Nakon izjednačenog prvog poluvremena tim Mire Vukoje je ključnu prednost stekao u trećoj četvrtini, poslije koje su imali vođstvo 70:55.

Stefan Mijović sa 17 poena predvodio je pobjednike, Rajko Gutalj je dao 15, Gojko Sudžum i Filip Simić su dali po 14. Na drugoj strani Dejvid Edža 19 poena i 12 skokova, Adi Alikadić je ubacio 16.

Leotar je na domaćem terenu bio bolji od tuzlanske Slobode 104:87. Marko Rikalo je sa 20 poena predvodio domaći tim, Dejan Šakotić je ubacio 16, Đorđe Gobović 14, Nemanja Milidragović 11, a Draško Albijanić je meč zavaršio sa 10 poena. Na drugoj strani Marko Lukić 20, Haris Ćurevac 19, Ismet Sejfić 18 poena i 14 skokova, a Lazar Đurović je dao 11 poena.