Zvezda u Laktašima ovjerila prvo mjesto

Crvena zvezda pobijedila Igokeu 82:76 (24.22,21:20,20:18,11:22)

ovom pobjedom Zvezda je kolo prije kraja ovjerila prvo mjesto pred plej off.

Tim Dušana Alimpijevića do pobjede je došao dobrom igrom u posljednjoj četvrtini.

Zvezda je bolje počela meč i polovinom prve četvrtine imala je sedam poena prednosti (15:8).

Trener domaćih Dragan Bajić zove tajm aut i mijenja odbranu, odnosno počinje sa kombinovanom odbranom 1-2-2,na koju se Zvezda dugo nije prilagodila.

Igokea preokreće rezultat i dolazi do najveće prednosti 36:29. Nakon tajm auta Dušana Alimpijevića Zvezda se vraća i dolazi do izjednačenja 36:36.

Do poluvremena Igokea ipak uspjeva da dođe do kakve takve prednosti 45:42

U finišu treće četvrtine Igokea je imala rekordnih 65:57.Enis za dva i Feldin sa linije slobodnih bacanja su smanjili na 65:60.

U četvrtoj četvrtini Zvezda je preko Davidovca došla do prvog vođstva nakon prve četvrtine 68:66  na 6:27 do kraja.

Kada je Ročesti na minut imo do kraja pogodio trojku za 79:71 činilo se da je sve gotovo. Ipak na drugoj strani Vuk Radivojević veže pet poena i na 58 sekundi do kraja rezultat je 79:76.

Nakon tajm auta koji je tražio trener Crvene zvezde, Džejms Feldin pogađa trojku i rješeva pitanje pobjednika.

U pobjedničkom timu tejlor Ročesti sa 23 poena najefikasniji, Pero Antić je dodao 11.

U poraženom sastavu Nikola Jevtović je dao 17, Vuk Radivojević 12, a Dominik Artis i Robert Rikić su dali po 11.

FMP – Olimpija 81:86

TABELA: Crvena zvezda 18-3, Budućnost 16-5, Cedevita 16-5, Mornar 13-8, Partizan 11-10, Zadar 10-11, FMP 9-12, Olimpija 9-12, Mega 7-14, Igokea 7-14, Cibona 7-14, MZT 3-18.