Igokea dvokorakom do finala

Igokea je u finalu.
Kosta Kondić

Igokea je u drugoj utakmici polufinala šampionata BiH pobijedila Široki Brijeg u gostima 77:70.

Tako je tim iz Aleksandrovca, koji brani titulu šampiona sa dvije pobjede izborio finale. Bio je ovo četvrti duel ove sezone ovih timova i četvrta pobjeda Igokee. Gosti su od starta nemtnuli svoj stil igre, prije svega dobrom obranom.

Poslije prve četvrtine imali su tri poena prednosti, a onda su u drugoj otišli i na dvocifrenu razliku, a na poluvremenu su imali vođstvo 47:37.

U trećoj četvrtini gosti su uspjeli da održe prednost i pred poslednjih deset minuta rezultat je bio 65:55. U posljednjem kvartalu gosti iskusno čuvaju prednost i dolaze do pobjede i finala.

U pobjedničkom timu Sava Lešić 14, Kosta Kondić 13, Dragan Milosavljević je ubacio 12, Džeki Karmajkl 11, a Marko Jošilo se zaustavio na 10 poena. U domaćem timu Mateo Čolak 15, Martin Junaković 13, Tim Tomažić 12, Karlos Pepin 10 poena.

U drugom polufinalnom duelu Bosna je pobijedila Borac i izborila majstoricu.